AEROKLUB BIAŁOSTOCKI
Zaprasza na szkolenia lotnicze w sezonie 2022.
Zostań pilotem / skoczkiem spadochronowym.
Zrealizuj marzenia!

Aktualności

Aspekty bezpieczeństwa lotniczego w praktyce, 18.02.2023 r., Białystok


Cieszymy się, że spotkanie na temat bezpieczeństwa lotniczego spotkało się z dużym zainteresowaniem i frekwencją. Temat jest niezwykle istotny, bo chodzi tu o nasze życie. Ciągłe podnoszenie kwalifikacji, analiza konkretnych przypadków lotniczych i doświadczeń pilotów jest kluczowe w dziedzinie bezpieczeństwa. Ważne jest, aby piloci i personel lotniczy mieli świadomość zagrożeń i potencjalnych ryzyk związanych z lotami oraz stosowali się do procedur i zaleceń mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Podczas spotkania prelegenci skupili się na praktycznych aspektach bezpieczeństwa lotniczego. Na podstawie rzeczywistych zdjęć i filmów omawiane były konkretne wypadki lub zdarzenia lotnicze. Sygnalizowane były niedopuszczalne zachowania, praktyki oraz sposoby ich identyfikacji i zapobiegania. Uczestnicy spotkania, na własne oczy mogli zobaczyć, jak wiele niebezpieczeństw czyha na pilotów, pasażerów czy nawet osoby postronne.

Liczymy, że wnioski płynące ze spotkania okażą się cenne dla wielu z nas. Realność omawianych sytuacji wpłynie na wyobraźnie pilotów pozwalając zwiększyć świadomość na temat zagrożeń związanych z lotnictwem oraz podjąć odpowiednie kroki w celu minimalizacji ryzyka wystąpienia awarii lub wypadków lotniczych.

Ogromne podziękowania prowadzącym za profesjonalne poprowadzenie wykładów i dzielenie się swoimi doświadczeniami!


1.jpg

2j.jpg

3j.jpg

4.jpg

5j.jpg

6j.jpg

7j.jpg

8j.jpg

Aktualna pogoda
CAŁA EUROPA
Statystyki
Szybowce:
Nalot w roku 2023
Najdłuższy lot w roku 2023
-
Najdłuższy przelot w roku 2023
- km
Najwięcej przelotów w roku 2023
- km