AEROKLUB BIAŁOSTOCKI
Zaprasza na szkolenia lotnicze w sezonie 2023.
Zostań pilotem / skoczkiem spadochronowym.
Zrealizuj marzenia!

Aktualności

77 rocznica założenia Aeroklubu Białostockiego


14 maja 2023 roku minęło 77 lat jak działamy dla mieszkańców Białegostoku i województwa w celu rozwoju i propagowania lotnictwa oraz poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie.

Początki naszej historii były trudne, lecz grupa miłośników i pasjonatów lotnictwa, nie ustawała w swych działaniach, aby móc zdobywać przestworza. Ich dzieło nie legło w gruzach lecz rozwijało się dzięki wysiłkowi i staraniom Członków i sympatyków Aeroklubu.

Aeroklub Białostocki zasłużył się polskiemu lotnictwu. Przez kilkadziesiąt lat swojej działalności wytrwale uczył, szkolił i wychowywał młodzież. Wielokrotnie białostoccy lotnicy znajdowali się na listach najlepszych, w kraju i za granicą. Dziś widzimy rezultaty naszej pracy. Za sterami samolotów komunikacyjnych, wojskowych, wśród elit wojsk desantowych, w najróżniejszych urzędach i organizacjach znajdują swoje miejsce ludzie, którzy wiele lat temu, czy też całkiem niedawno, rozpoczynali swą przygodę z lotnictwem, spadochroniarstwem, modelarstwem właśnie tu, na lotnisku Krywlany.

Mimo przeszkód i zawirowań, nadal kontynuujemy tą piękną historię. Działalność Aeroklubu rozwija się, a jako organizacja wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się otoczenia.

Dziś, z okazji 77 rocznicy powołania Aeroklubu Białostockiego, składamy najserdeczniejsze  podziękowania za owocną współpracę i życzymy  wielu sukcesów naszym członkom i sympatykom!

Z lotniczym pozdrowieniem,
Zarząd Aeroklubu Białostockiego


77_AB.png

Aktualna pogoda
CAŁA EUROPA
Statystyki
Szybowce:
Nalot w roku 2024
Najdłuższy lot w roku 2024
-
Najdłuższy przelot w roku 2024
- km
Najwięcej przelotów w roku 2024
- km